Bratislavský Pivný Maratón™ - Memoriál Dr. Karola Kundičku
založené 1896 - obnovené 1996
www.bpm.sk

Hlavná stránka

Olympijsky

17.7. 1996 - Bratislava

Účasť - Víťazi - Osudy jednotlivých družstiev - Historické okienko - Bedžiska

Účasť

Spolu sa zúčastnilo asi 7 osôb v 1 družstve.

Najlepší z najlepších - víťazi

Víťazom sa stali všetci zúčastnení, ktorí budú mocť svojim vnúčatám tvrdiť, že sa priamo zúčastnili na prvom Bratislavskom Pivnom Maratóne (ale viac si asi pamätať nebudú).

Ako bojovali jednotlivé družstvá ?

Jediné družstvo vyrazilo z Mierka, ako väčšina ďalších ročníkov, tesne po 14.00 hodine. Vybralo sa po Vysokej ulici do Smíchovského dvora, ďalej na Obchodnú cez bistro Bistro. Trasa pokračovala do starého centra. Zakončenie prvého ročníka bolo v Propeleri na pravom brehu Dunaja.

Historické okienko

17.7.1996 sa v Atlante, začínali 26. Letné olympijské hry. A práve v tento rok si skupinka mladých ľudí v Bratislave pripomínala sté vyročie upadnutia do nezvestnosti Dr. Karola Kundičku. Táto skutočnosť nastala práve v deň, keď v roku 1896 (5.4.), sa Karol snažil kompenzovať svoju neúčasť na Olympijských hrách v Aténach heroickým športovým výkonom v uliciach Bratislavy.

Samozrejme, že od Američanov sa nedalo očakávať, žiadne kultúrne otvorenie Olympijských hier, ale len nejaké gyčové spájanie všetkého možného. Preto strávenie noci v krčmičkách (prípadne záchytných staniciach) nepredstavuje žiadnu veľkú stratu.

Bedžiska (kartička s menom)

Začiatok stránky

Hlavná stránka - Začiatok tejto stránky